AKADEMIK STUDENCKI

AKADEMIK STUDENCKI

Rondo Czyżyńskie, Kraków

Czyżyny Park to najnowszy projekt, nad którym pracowaliśmy. Obejmuje ok. 3000m2 powierzchni budowlanej akademika studenckiego w jednej z najlepiej skomunikowanych części Krakowa, jakim jest rejon alei Jana Pawła II oraz Ronda Czyżyńskiego. To również doskonały węzeł komunikacyjny między wschodem miasta (autostrada A4 – 4,2 km; Lotnisko Balice – 15 km), centrum Krakowa – 2,5 km oraz Południem i Północą, dzięki sąsiedztwu III obwodnicy (Stella Sawickiego, Nowohucka).

Dzielnica Czyżyny to także nowe biznesowo-naukowe centrum Krakowa. W niedalekiej odległości od nas znajdują się trzy uczelnie wyższe (Politechnika Krakowska, Akademia Wychowania Fizycznego, Akademia Krakowska) oraz swoje siedziby ma wiele dużych firm i korporacji (m.in. Phillip Morris czy potentat z branży informatycznej – Comarch). Teren inwestycyjny Czyżyny Park, z wjazdem od ulicy Jana Pawła II, objęty jest planem przestrzennym o nazwie „Marii Dąbrowskiej – Bieńczycka”, obowiązującym od dnia 19 stycznia 2017 roku.

Plan dopuszcza zabudowę biurową lub usługową – np. budynku biurowego, hotelu, kliniki medycznej, bądź akademika studenckiego. Firma Bauprojekt Współczynnik zabudowy w tym miejscu to 2 do 2,5, a dopuszczalna wysokość zabudowy to 76 metrów. Czyżyny Park to wiele pomysłów, wiele rodzajów biznesu, które mogą powstać na naszym terenie. Zapewniamy dla Państwa najbardziej uczciwe i przejrzyste możliwości realizacji projektu.

Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu w realizacji inwestycji budowlanych na terenie Krakowa i nie tylko, możemy także wystąpić jako Generalny Wykonawca oraz Projektant Państwa pomysłu w zakresie budynków zamieszkania zbiorowego, hoteli i akademików. Zapraszamy do kontaktu z nami.

TREE_HOUSE OFFICE

TREE_HOUSE OFFICE

Budynek biurowo-komercyjny,
ul. S. Korbońskiego, Kraków

Idee ogrodu jednego drzewa wprowadzoną przed laty przez nestora krakowskiej szkoły architektury krajobrazu prof. Janusza Bogdanowskiego, znalazła swoją interpretację w projekcie architektów Karpiel Steindel w naszym budynku usługowo-biurowym przy ul. Stefana Korbońskiego w Krakowie.

Architektura budynku podporządkowana została rosnącemu pośrodku działki drzewu. Ten – dość rzadki – zabieg możliwy był dzięki wrażliwości na przyrodnicze walory działki.

Drzewo stało się elementem dominującym, nadając budynkowi pożądany charakter. Jego rolę podkreślić ma specjalnie zaprojektowana wnęka, wyłożona refleksyjną blachą, odbijającą zieleń. Dodatkowo zabieg ten ma wywoływać u odbiorców jeszcze mocniejsze wrażenie rangi jaką w tym projekcie nadano drzewu.

Jednocześnie całość elewacji budynku licowana będzie blachą o rudej, opalizującej barwie, która wpisać ma bryłę budynku w otaczający kontekst.

Tree_house Office to 1200 m kw. powierzchni usługowo-biurowej. Inwestycja znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji pod względem komunikacyjnym – w bliskiej odległości od węzła A4 (2 km) , CH Zakopianka, stacji kolejowej, z której do centrum Krakowa podróż trwa tylko 12 minut (300m), pętli komunikacyjnej MPK (500m), restauracji La Forchetta (100m) czy kompleksu sportowego Crossfit 4D (300m). Obecnie zajmowana jest głównie przez firmy z branży nowoczesnych technologii.

Nasza kolejna realizacja może być krokiem w przyszłość także dla Twojej firmy, dzięki innowacyjnym technologiom, które umieszczamy w naszych budynkach w celu uzyskania energooszczędności a także wygody działania. Zapraszamy do współpracy.

FOLWARK CHOROWICE

FOLWARK W CHOROWICACH

Budynek mieszkalny,
ul. Dworska, Chorowice

Zespół zabudowań dawnego folwarku w podkrakowskiej wsi Chorowice zyskał nowe życie. Za projekt jego odbudowy i rozbudowy odpowiada pracownia Karpiel Steindel.

Obiekt położony jest na terenach nieistniejącego już dworu z drugiej połowy XIX w, z pozostałościami zabudowy folwarcznej. Podjęliśmy decyzję o odtworzeniu znajdujących się w stanie ruiny zabudowań. Dotarliśmy do dawnych austriackich map oraz archiwalnych zdjęć, a dzięki opowieściom wcześniejszych właścicieli dworu poznaliśmy losy mieszkających w nim ludzi.

Dziś istnieją tu dwa budynki, które zespolono łącznikiem. Funkcje mieszkalne zlokalizowano z odbudowanej, dawnej stajni. Nowe skrzydło oraz łącznik obłożono panelami z cortenu, które korespondują z ceglanymi wątkami zabytkowych zabudowań. Duże przeszklenie pozwala dojrzeć panoramę Krakowa. Pieczołowicie odtworzono też detal architektoniczny oraz ogromny ogród z zachowanym starodrzewem.

Inwestycja nagrodzona specjalnym wyróżnieniem Marszałka Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza w 2018 roku.

Brytyjska Izba Lordów nagród International Property Awards 2018 zebrała się aby wybrać finalistów tegorocznej nagrody. W tym roku Folwark w Chorowicach został nominowany do tej prestiżowej nagrody w kategorii Single Architecture.

Wyniki opublikowane zostaną już we wrześniu. Realizacja stanowi element promocji województwa Małopolska w ramach programu Made in Małopolska.

Trzymajcie kciuki za naszego kandydata w Londynie.

Inwestycja ukazała się w wielu branżowych pismach m.in. Architektura i BiznesArchitektura Murator czy Magazyn DOM.

INWESTYCJA WITOSA

INWESTYCJA WITOSA

Biurowiec,
ul. Przykopy 5, Kraków

Ten biurowiec to 1017 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej podzielonej pomiędzy 5 kondygnacji w tym jedna w tzw. przyziemiu, doskonałej pod branżę usługową dzięki witrynie frontowej oraz powierzchni magazynowej. Parter to w całości powierzchnia przeznaczona pod wszelkiego rodzaju usługi. Pierwsze piętro oraz II i III kondygnacja to część biurowo-usługowa. Budynek został wykonany w klasie A+, posiada windę oraz systemy grzewczo-chłodzące VRV na całości powierzchni.

GRAFIT ATELIER

GRAFIT ATELIER

Budynek biurowo-komercyjny,
ul. S. Korbońskiego, Kraków

Grafit Atelier to pierwsza nasza inwestycja z grupy budynków biurowo-komercyjnych w Krakowie. Za projekt architektoniczny odpowiada uznany zakopiańskie biuro Karpiel Steindel, z którymi realizujemy większość inwestycji. Budynek o powierzchni 1400 m kw. został w całości skomercjalizowany w 2012 roku dzięki czemu ożywił on okolicę tworząc początek nowej biznesowej dzielnicy Krakowa. Inwestycja została wykonana w standardzie klasy A+ budynków komercyjnych, posiada wiele najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jak np. systemy rekuperacji powietrza, pomp ciepła czy indywidualnego opomiarowania elektrycznego lokali. W naszym budynku mieści się wiele firm związanych z branżą IT, medycyną czy także nasz autorski projekt  – restauracja z kuchnią kontynentalną dla rodzin z dziećmi – La Forchetta.

WILGA OFFICE

WILGA OFFICE

Budynek biurowo-komercyjny,
ul. S. Korbońskiego, Kraków

Wilga Office to kolejny projekt stworzony i skomercjalizowany przez naszą firmę, w grupie budynków biurowo-usługowych. Powstał w roku 2014, zaś za projekt architektoniczny odpowiada ATA Studio Design & Consulting Artur Trzepla. Inwestycja to 1200 m kw. powierzchni wykonanej w standardzie klasy A+ wykorzystywanej obecnie przez niezwykle prężne firmy z branży wysokich technologii. To kolejny projekt, który dzięki wysiłkom naszej firmy zmienił oblicze południowej dzielnicy Krakowa.

WITOSA OFFICES

WITOSA OFFICES

Inwestycja usługowo-biurowa,
ul. Witosa, Kraków

Witosa Offices to 1017 me kw. powierzchni całkowitej podzielonej pomiędzy pięć kondygnacji, w tym jedna w tzw. przyziemiu. Przyziemie oraz parter są doskonałe pod branżę usługową, dzięki witrynie frontowej oraz powierzchni magazynowej. Pierwsze piętro oraz II i III kondygnacja to część biurowo-usługowa. Budynek w całości został skomercjalizowany w 2018 roku.

Inwestycja mieści się na południu Krakowa, w świetnej lokalizacji – u zbiegu najważniejszych tras przejazdowych naszego miasta, jakimi są ulice Tischnera (wyjazd A4 Katowice, Rzeszów) oraz Witosa (pętla tramwajowo-autobusowa Kurdwanów, odl. 150m). W tym miejscu planowana jest w niedługim czasie III obwodnica Krakowa (Trasa Łagiewnicka).

Zobacz więcej

APARTAMENTY JAGIELLOŃSKA

APARTAMENTY JAGIELLOŃSKA,

Ekskluzywne apartamenty,

Ul. Jagiellońska 33A, Zakopane

Inwestycja Jagiellońska w Zakopanem to eleganckie apartamenty stworzone we współpracy z biurem architektonicznym Karpiel Steindel. Budynek powstał w 2010 roku i został zaprojektowany w formie skalnego nawisu z charakterystyczną bryłą wykończoną drewnem, szkłem i aluminium. Rozpoznawalny element wykończenia stanowią filary podtrzymujące balkony.

WILLA CANDY

WILLA CANDY,

WILLA WSPÓŁCZESNA,

Ul. M. Korpala, Kraków

Budynek mieszkalny po przebudowie w 2011 roku. Podstawowe tworzywo projektu stanowił zrealizowany wcześniej katalogowy dom jednorodzinny. Głównym elementem, który nadał przysadzistej bryle nowego charakteru była przeskalowana żaluzja z drewnianych rastrów, które dodały budynkowi lekkości i elegancji.

Nazwa willi pochodzi od nazwy własnej amerykańskiego samolotu B-17 „Candy”, który 26 grudnia 1944 roku lądował awaryjnie nieopodal działki – na przedpolu fortu 52 „Borek”.

LA FORCHETTA

LA FORCHETTA

Restauracja kontynentalna,
ul. S. Korbońskiego, Kraków

La Forchetta mieści się w budynku Grafit Atelier autorstwa pracowni architektonicznej Karpiel Steindel. Projekt, dzięki pomysłom inwestorów, został wykorzystany do utworzeniu miejsca, w którym można dobrze i zdrowo zjeść, bez potrzeby dojazdu do centrum i konieczności poszukiwania parkingu. Serwowana jest w niej kuchnia kontynentalna, zaś profil restauracji dostosowany jest dla rodzin z dziećmi. Posiada kącik zabaw i regularne animacje dla maluchów, nie tracąc przy tym eleganckiego uroku.

LALA I BIAŁY MIŚ

LALA I BIAŁY MIŚ

Pensjonat Rodzinny,
Dol. Strążyska, Zakopane

Pensjonat Rodzinny Lala i Biały Miś to propozycja na spędzenie urlopu z widokiem na Tatry dedykowana Rodzinom z dziećmi. Wybudowany w klasycznym stylu zakopiańskim połączonym z nowoczesnymi elementami budynek zdobył nagrodę „Roku Witkiewiczowskiego” w 2016 roku. Posiada pięć rodzinnych przestronnych, niezależnych apartamentów o wysokim standardzie z łazienkami, salonem, kuchnią, kącikiem dla dzieci (łóżeczka dla najmłodszych, przewijaki, zabawki) oraz tarasami, z których rozciąga się widok na jeden z najbardziej znanych tatrzańskich szczytów, jakim jest Giewont lub na stoki legendarnej Gubałówki. Pensjonat znajduje się w kultowej części Zakopanego – tylko 7 minut piechotą od wejścia do Doliny Strążyskiej – jednej z najpiękniejszych dolin tatrzańskich. Słynny deptak Krupówki oraz centrum Zakopanego to ok. 15 minut spacerem.

Dla dzieci i dla zwierząt

Lala i Biały Miś posiadają także udogodnienia dla naszych najmłodszych Gości. Dysponujemy salą zabaw, w której można radośnie spędzić czas, podczas gdy rodzice mogą odpocząć przy dobrej książce i herbacie. Posiadamy także pomieszczenie na sprzęt narciarski w sezonie zimowym lub latem na rowery, sprzęt sportowy, czy dodatkowe atrybuty aktywnego wypoczynku. Możemy także polecić Państwu instruktora narciarskiego (w okresie zimowym) oraz opiekę lekarską w czasie pobytu. W okolicy Pensjonatu mieści się wiele kawiarni, restauracji oraz barów charakteryzujących się świetną lokalną kuchnią. W pensjonacie akceptowane są zwierzęta, po uprzedniej konsultacji z właścicielami.

www.lalaibialymis.pl